| Parameter | Value |
|---|---|
| Varistor Voltage | 560 V |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating (DC) | 460 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Capacitance | 180 pF |
| Clamping Voltage | 920 V |
| Peak Surge Current | 2.5 kA |
| Voltage Rating (AC) | 350 V |
Stock: 297
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14765
Ext.Price$0.14765
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14765 | $0.14765 |
| 10 | $0.13257 | $1.32570 |
| 50 | $0.11904 | $5.95200 |
| 100 | $0.09930 | $9.93000 |
| 500 | $0.08284 | $41.42000 |
| 1000 | $0.07853 | $78.53000 |
| 3000 | $0.07444 | $223.32000 |
| 5000 | $0.07056 | $352.80000 |
